Hakkımızda

Rezerve, başarılı işletmeler ve yetenekli içerik üreticilerini [Influencer] buluşturan online bir platformdur.

DETAY
REZERVEHakkında

2019 yılında hayata geçen Rezerve, hem Influencer’ların hem de restoranların temel ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayan, yenilikçi, organik ve herkesin kazanmasını hedefleyen online bir hizmet platformudur.

İşletmelerin bütçelerini bilen, bu bütçeler içerisinde kalmaya özen gösteren sistemi ve fiyatlarıyla, restoranların da Influencer Marketing’den faydalanmasını amaçlar.

Binlerce sosyal medya reklamı arasında rekabet etmek veya tek bir Influencer’a yüksek meblağlar ödemek yerine, yüzlerce farklı Influencer üzerinden, ikna edici deneyimlerle kalıcı müşteri kazanımı ve sosyal medya büyümesi sağlar. Gün geçtikçe artan etkili Influencer havuzu, sürdürülebilir bir iletişim modeli oluşturur ve hedef kitlenize genişleyerek ulaşmanızı en etkili şekilde gerçekleştirir.

Sıkça Sorulan Sorular
Sorular veCevaplar

Rezerve App Nedir?

Rezerve App Influencer’ların kendilerine ait hesapları üzerinden, anlaşmalı olduğumuz restoranları görüp, ikram karşılığı paylaşım yapma şartlarını kabul ettiği bir rezervasyon hizmetidir.

Nasıl Çalışır?

Rezerve App üzerinden talep edilen rezervasyonlar işletmenize iletilir, onaylandıktan sonra influencer’a bilgi geçilir. Sipariş verirken veya hesap isterken influencer RezerveApp ile gelmiş olduğunu garsona iletir. Belirlenmiş olan ikram bedeli ödenmez.

Influencer’ın paylaşım yaptığından nasıl emin olabilirim?

Influencer paylaşımını gerçekleştirdikten sonra uygulama üzerinden ekran görüntülerini (screenshot) yükler. Böylece hem etkileşim rakamları hem de paylaşılan içerikler bize ulaşır. Ay sonunda size raporladığımız bu paylaşımları detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Influencer paylaşım yapmazsa ne olur?

Kullanım koşulları ve herkesin görevini yerine getirmesi bizim için çok önemli. Influencer ikramı aldığı halde paylaşım yapmamışsa veya yaptığı paylaşımı 24 saatten önce silmişse uyarı alır. Bir sonraki Rezerve’sini gerçekleştirebilmek için Rezerve adımlarını tamamlaması gerekmektedir. Yani ekran görüntüsü yüklenmediyse bir sonraki rezerve hakkı açılmaz. İkram bedeli restorana Rezerve tarafından ödenecektir.

Rezerve iptalleri ne zamana kadar yapılabilir?

Hem başka Influencer’ların kotasının yenmemesi hem de restoranın başka rezervasyonlar alabilmesi için Rezerve iptalleri en geç 3 saat öncesinde yapılması gerekir. Rezerve taleplerinin iptali 3 saat öncesine kadar gerçekleştirilmesi beklenir. Rezervasyonlarının onayı için Influencer’lara hatırlatma bildirimi gönderilir.

Üyelik Aktivasyonu nedir?

Üyelik aktivasyonunuz uygulama üzerinde profilinizi açmak ve haritada yerinizi almanız için ödenen ve tek seferlik bir hizmet bedelidir. Sistemden çıkmadığınız takdirde tekrar yeni bir ödeme yapmanız gerekmez.

Kurulum veya üyelik ücreti var mı?

Bir defaya mahsus ödenen Üyelik Aktivasyon ücreti haricinde herhangi ekstra veya gizli ücret/ücretler yoktur.

İşletmeler haritada nasıl yer alır?

Haritada yerinizi almanız ve hesabınızı aktif etmemiz için size yolladığımız Rezerve Restoran Formunu eksiksiz doldurmanız gerekir. Bu bilgiler tamamlandıktan sonra sistemde aktif olacaksınız.

İşletmemi en doğru haliyle nasıl dahil edebilirim?

Rezerve Restoran Formunu istekleriniz doğrultusunda doldurmanız yeterli olacaktır. Aklınıza gelen başka talepleriniz için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Öne çıkartmak istediğim ürün/mesaj değişikliği nasıl yapılır?

Rezerve Restoran Formu içerisinde belirlediğiniz iletişim stratejinizi değiştirmek için tavsiyemiz en az 1 ay boyunca aynı kalması. Ama tabi ki de değiştirebilirsiniz, bunun için bize info@rezervapp.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

İkram gün ve saatlerini nasıl belirlerim?

Rezerve Restoran Formu üzerinde belirleyeceğiniz günler ve saatlere bağlı olarak uygulama içerisinde Influencerlar size ne zaman rezervasyon yapabileceklerini görecekler.

Kota nasıl belirlenir?

Kotanızı belirlemeniz Rezerve’deki ilk adımınız olacaktır. 3 farklı kota opsiyonu sunan Rezerve Plan Aracından seçtiğiniz paketin aylık kişi başı ziyaret ücretine ulaşabilirsiniz. Her ay başında farklı bir pakete geçme hakkınız var.

Kota sistemi nasıl çalışır?

Bunu bir örnek ile açıklayalım;

 • 5 kişilik kota paketini tercih ederseniz, kişi başı ziyaret ücreti 450TL olacaktır. Ay içerisinde size 0-5 ziyaretçi gelebilir.
  • 0 kişi gelirse 0*450TL yani 0TL (min)
  • 3 kişi gelirse 3*450 yani 1350TL (örnek)
  • 5 kişi gelirse 5*450 yani 2250TL (max)

 • 10 kişilik kota paketini tercih ederseniz, kişi başı ziyaret ücreti 250TL olacaktır. Ay içerisinde size 0-10 ziyaretçi gelebilir.
  • 0 kişi gelirse 0*250TL yani 0TL (min)
  • 3 kişi gelirse 3*250 yani 750 TL (örnek)
  • 10 kişi gelirse 10*250 yani 2500TL (max)

 • 20 kişilik kota paketini tercih ederseniz, kişi başı ziyaret ücreti 150tl olacaktır. Ay içerisinde size 0-20 ziyaretçi gelebilir.
  • 0 kişi gelirse 0*150 yani 0TL (min)
  • 3 kişi gelirse 3*150 yani 450TL (örnek)
  • 20 kişi gelirse 20*150 yani 3000TL (max)

Influencer harcama limitleri nasıl belirlenir?

Kişi başı ziyaret eden Influencer’ın harcama limitini Restoranlar oluşturur. Biz bu konuda size danışmanlık verebiliriz fakat kararı siz verirsiniz. Yine bir örnekle açıklayabiliriz;

 • Kahve dükkanı
 • Inf. ziyaret başı harcama limiti: 30TL (restoran belirler)
 • Kahve birim fiyatı ortalama: 18TL

Buna göre Influencera tek bir gelişinde maximum 30TL değerinde ürün ikram edilir. Eğer 30TL üzerinde bir sipariş gerçekleşirse influencer bunun ödemesini yapmayı kabul eder.

Davet etmek istediğim Influencer’ı kendim seçebilir miyim?

Elbette, bu hizmetimizin adı RezervePLUS. RezerveApp Influencer’ların özgürce hareket ettiği bir platformdur. RezervePLUS ise restoranların brieflerine göre istenilen Influencer’ları belirler, talep edilen paylaşım istekleri ve içeriklerine göre bütçeleri restoranla paylaşılır. RezervePLUS bu hizmet karşılığında %15 ajans hizmet bedeli ile çalışır.

Bir marka / influencer Kullanım Koşulları’na uymazsa, sonuçları ne olur?

Kullanım Koşulları’nı RezerveApp olarak çok ciddiye alıyoruz. Böyle bir durum gerçekleştiğinde bu marka veya Influencer’ların üyeliklerine son veriyoruz. Bir üyemizin koşullarımıza uymadığını düşünüyorsanız, info@rezerveapp.com adresine e-posta ile bildirebilirsiniz.

Ödeme yapacağım Influencer’ın takipçi kitlesinin gerçek olduğundan nasıl emin olabilirim?

Rezerve App’in en hassas olduğu konu uygulamaya dahil olan Influencer/ların gerçek kitlelere hitap etmesi, takipçi satın almamış olması ve etkileşim oranlarının yüksek olmasıdır. Uygulamaya dahil olan Influencer/ların hesapları ekibimiz tarafından incelenir ve belli ölçüm araçları ile gerçekliği teyit edilir. Gerçekliğinden şüphe duyulan hesaplar denetime girer ve kalıcı olarak uygulamadan silinir.

Paylaşılan içerikler Influencer’ların hesaplarında ne kadar kalabilir?

Hikayeler 24 saat boyunca kalmak koşuluyla paylaşılacaktır. Bu hikayelerin istatistikleri 24 saatin sonunda RezerveApp’e yüklenecek ve ay sonunda ise toplu olarak sizinle paylaşılacaktır.

Uygulama üyeliğimi kimler görebilecek?

Sadece uygulama içerisinde kayıtlı olan seçili Influencer/lar görebilecek. Onun dışındaki restoranlar ya da kayıtlı olmayan hiç kimseye erişimi açık olmayacak. Yani sizin gizliliğiniz bizde güvende.

İçerikleri kim oluşturur?

Influencer/lar, işletmelerin oluşturdukları paylaşım brief’lerine uygun içerik yaratırlar.

Influencer hikayemi paylaşmadan önce inceleme şansım var mı?

Hikayeler üzerinden yapılan hızlı paylaşımları onaylama süresi influencer’ın deneyimini böleceğinden incelemek mümkün değil. Merak etmeyin, eğer bize ilettiğiniz Rezerve Restoran Formu brief’iniz yeterince açıklayıcı ise doğru içeriklerin paylaşılacağından şüpheniz olmasın.

Uygulamayı kullanmak için minimum kota nedir?

Bir ay içerisinde minimum ağırlama kotası 5 Influencer’dır, maksimum ise 20 Influencer’dır. Paketleri ve fiyatlarını incelemek için Rezerve Plan & Ücretler sayfasına bakabilirsiniz.

Influencer yanlış gönderi paylaşırsa ne olur?

Eğer hatalı bir içerik paylaşıldıysa (kötüleme veya art niyetli bir paylaşım) ekiplerimiz tarafından Influencer ile iletişime geçilip silinmesini talep ediyoruz ve ilgili Influencer/ları sistemden çıkartıyoruz.

Oluşturulan içeriği beğenmezsem ne yapmalıyım?

Bunu bize İletişim sayfamızdaki yöntemlerden herhangi biri ile raporlayabilirsiniz. Eğer Rezerve Restoran Formu bilgilerinize ters düşecek bir paylaşım olmuşsa Influencer ile iletişime geçebilir ve gerekli düzeltmeyi talep ederiz.

Influencer’ların hiçbirini tanımıyorsam ne yapmalıyım?

Tanımanız kadar tanımıyor olmanızın da iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Bize bu konuda güvenebilirsiniz, restoranların kalitesinin belli bir standartta olduğundan emin olacağımız gibi Influencer/ların da, siz tanımasanız bile, sizin markanıza yakışan isimler olduğuna kefil oluyoruz.

Platformu kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Dikkat edilmesi gereken noktaları Kullanım Koşulları sayfamızda bulabilirsiniz. Yarattığımız pazar yerinin sağlamlığının bozulmaması adına, Influencer’lar ve işletmeler tarafından bu koşullara sadık kalınmasını bekliyoruz.

Ne tür markalar Rezerve App’e katılabilir?

Yeme İçme ve Eğlence sektöründe olan tüm işletmeler başvurularını sayfamız https://rezerveapp.com adresi üzerinden gerçekleştirebilir.

Oluşturulan içeriklerin hakları kime aittir?

İçerikler influencer’lar tarafından oluşturulduğu için, hakları influencer’lara aittir. Bu nedenle, markalar içeriği gönderinin yapıldığı platformda paylaşabilir; fakat bunun dışında bir reklam amacı ile kullanamaz.

Influencer nasıl tanımlanır?

Instagram hesapları 10K ve üzeri olan popüler kişi, fikir öncüsü olarak tanımlıyoruz.

RezerveEkibi
Canan Soylu
Canan Soylu

Kurucu

Melis Tuduk
Melis Tuduk

Müşteri İlişkileri

Uğur Terzi
Uğur Terzi

Kreatif İşler

Burak Küçük
Burak Küçük

IT Destek

Rezerve, başarılı işletmeler ve yetenekli içerik üreticileri [Influencer] için tasarlanmış bir online platformdur.

Bize Ulaşın